Trądzik o podłożu hormonalnym, jak go leczyć.

Nieestetyczne zmiany na skórze, wągry i wypryski, to nie tylko problem nastolatek, a u mnie zaczął się stosunkowo późno, już po dwudziestce. Trądzik może mieć różne przyczyny, niekiedy trudne do zdiagnozowania i te niekorzystne zmiany często towarzyszą nam do początków procesu starzenia.

Trądzik hormonalny – jak go rozpoznać

kobieta z trądzikiem na twarzy

Na problemy z trądzikiem uskarża się coraz więcej kobiet po trzydziestym roku życia, a jego przyczyną są często zmiany hormonalne, pojawiające się w tym wieku. Wzrasta między innymi poziom sebum, przez co gromadzą się zanieczyszczenia w porach skóry i dochodzi do ich zatkania. Trądzik hormonalny można podzielić na dwa główne rodzaje, androgenny i estrogenny. Najczęściej spotykany jest ten pierwszy, objawiający się dużymi i bolesnymi zaskórniakami umiejscowionymi na dekolcie i w okolicach ust, a zmiany nasilają się najbardziej podczas miesiączki. Trądzik estrogenny jest inaczej nazywany różowatym, a w przebiegu choroby na twarzy pojawia się rumień powstały w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych, czemu towarzyszy uciążliwe pieczenie. Niekiedy pojawiają się też zapalne nacieki zlokalizowane na nosie, policzkach, czole i brodzie.

Leczenie trądziku o podłożu hormonalnym

Wśród wielu odmian trądziku, ten o podłożu hormonalnym jest nie tylko trudny do zdiagnozowania, ale i leczenia. Wymaga stosowania różnych środków, a wielu lekarzy nadal przypisuje leki zawierające duże ilości progesteronu i estrogenu. Są one dosyć skuteczne i szybko zmniejszają poziom androgenów, jednak biorąc je, trzeba przygotować się na wyjątkowo uciążliwe skutki uboczne, senność, ciągłe rozdrażnienie, a nawet nadmierne wypadanie włosów. Dlatego z nieestetycznymi wągrami i wypryskami lepiej jest sobie radzić innymi metodami, a jedną z nich jest właściwa pielęgnacja skóry. Należy w tym celu stosować wysokiej jakości kosmetyki, oparte na naturalnych składnikach, najlepiej roślinnych, dostosowane dokładnie do rodzaju skóry. Zmywanie makijażu i nawilżanie powinno na wejść w nawyk, warto też zadbać o właściwie zbilansowaną dietę dostarczającą organizmowi wszelkie niezbędne składniki odżywcze, sprzyjające dobrej kondycji skóry.

Royal Skin 500 – suplement idealny dla skóry, efekty – brak zmian trądzikowych

Dietę warto wspomóc właściwą suplementację, która uzupełni ją o składniki, jakich zazwyczaj nie znajdziemy w naszej kuchni. Ja używam od dłuższego czasu Royal Skin 500, suplementu, który skutecznie poradził sobie z moimi wypryskami, zajmującego pierwsze miejsce w rankingu tabletek na trądzik. Jest w nim wszystko, czego potrzebuje skóra i to w dawkach tak dobranych, że nie muszę się martwić czy w danym dniu dostarczyłam organizmowi odpowiednią ilość witamin lub składników mineralnych. Royal Skin 500 zawiera w swoim unikalnym składzie:

  • kwas hialuronowy, usuwający nie tylko pryszcze, ale i wygładzający skórę i pomagający utrzymać jej właściwy poziom wilgoci;
  • cynk, pierwiastek regulujący wydzielanie sebum i zapobiegający łojotokowi;
  • kwas l – askorbinowy, dzięki któremu skóra ma zawsze głęboki i naturalny kolor;
  • kolagen, budujący każdą jej komórkę, nadający jędrności i elastyczności;
  • biotynę, a jej zadanie jest odżywianie skóry, co ma niebagatelny wpływ na brak na niej zmian trądzikowych.
Royal Skin 500 tabletki na trądzik

ZAMÓW ROYAL SKIN 500 TERAZ

Royal Skin 500 biorę już od pewnego czasu i udało mi się pozbyć większości szpecących pryszczy. Kupuje je od producenta, składając zamówienie na jego stronie internetowej, a za 60 sztuk płacę 139 złotych, nie żałując nawet jednej wydanej złotówki.

Przewiń do góry